Inicio/Licitaciones Públicas/Tecnología Informática y Telecomunicaciones/CTTI-2026-5 Serveis de transformació dels sistema de documentació i gestió de les col·leccions del Sistema de Museus de Catalunya.
CAT

Centre de Telecomunicacions i Tecnologies de la Informació de la Generalitat de Catalunya

Catalunya|Cataluña

CTTI-2026-5 Serveis de transformació dels sistema de documentació i gestió de les col·leccions del Sistema de Museus de Catalunya.

Resumen del contrato

Servei de transformació de l’actual sistema de documentació i gestió de les col·leccions del Sistema de Museus de Catalunya mitjançant la contractació dels serveis de parametrització, configuració, adaptació, migració de dades i posada en marxa d’un programari en modalitat SaaS (Software as a Service) per la gestió i la documentació de les col·leccions patrimonials.

⚖️

Criterios de Adjudicación

  • Increment del número de TB disponibles
    3%
  • Mesures d’igualtat de gènere
    1%
  • Desenvolupament de projectes amb el concurs d’IA a través de la integració de models de reconeixements d’imatges o models de reconeixement i transcripció de veu o la integració de sistemes LLM (Large Lenguage Model) en els processos de documentació del patrimoni cultural català
    9%
  • Reducció del termini de temps en les etapes 1 i 2 del projecte
    4%
  • Proposta de model de relació
    2%
  • Model de govern, metodologia, planificació, migració, implantació i posada en marxa de la solució
    6%
  • Certificats de Català C2 per part de l’equip de gestió i desenvolupament
    6%
  • Barem de contractació indefinida
    1%
  • Preu
    18%
  • Ampliació dels recursos de l’equip de gestió i desenvolupament
    6%
  • Cas d’ús sobre migració de dades
    12%
  • Millora contínua
    3%
  • Experiència en implantació del software en configuracions multi tinença
    3%
  • Proposta de la solució plantejada
    26%

Descubre si esta licitación encaja contigo

Documentación oficial adjunta (0)

No hay documentos adjuntos disponibles para esta licitación pública.
Presupuesto Base (Sin IVA)
545.773 €
Plazo de presentación
Plazo finalizado
Hasta el 09 feb 2026
  • EstadoAbierta
  • ProcedimientoAbierto
  • TipoObras
  • CategoríaCPV 72212900
  • ExpedienteCTTI-2026-5
  • Publicado13 ene 2026
CTTI-2026-5 Serveis de transformació dels sistema de documentació i gestió de les col·leccions del Sistema de Museus de Catalunya. | LicitaBot | LicitaBot